Skip to content

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lublinie

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie informuje, iż w dniach 20 – 22 czerwca 2014 r. na terenie miasta Lublin odbędzie się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

Zjazd organizowany jest przez Miasto Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Związek Dużych Rodzin 3+. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wraz z Małżonką zaszczyci swoją obecnością otwarcie uroczystości.

Głównym miejscem Zjazdu będzie teren Targów Lubelskich S.A. przy ul. Dworcowej 11. Początek zaplanowany został na godz. 12:00 w piątek, 20 czerwca. W oficjalnym otwarciu Zjazdu oprócz Pary Prezydenckiej udział wezmą przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

W dniu kolejnym oprócz skierowanych do osób dorosłych debat i paneli odnoszących się do sytuacji dużych rodzin w Polsce odbędzie się szereg warsztatów dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem różnych grup wiekowych, jak również zajęcia rekreacyjne nad Zalewem Zemborzyckim, zwiedzanie miasta i inne atrakcje. Dzieci przebywać będą pod opieką animatorów zabaw.

Serdecznie zapraszamy duże rodziny z całego województwa do udziału w Zjeździe. Wszelkie szczegóły oraz program Zjazdu znajdą Państwo na stronie  www.zjazd.lublin.eu.

Warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej oraz środowiskowe domy samopomocy z woj. lubelskiego zachęcamy do zaprezentowania podczas Zjazdu prac uczestników. Deklaracje o zgłoszeniu swojego udziału prosimy kierować do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie do dnia 6 czerwca br. na adres mailowy renata.chylinska@lubelskie.pl.