ROPS w Lublinie informuje, że od 10 maja b.r. w Lublinie będzie kursował specjalny autobus, promujący testowanie w kierunku HIV.

Jak czytamy w Dzienniku Wschodnim:  „To już 8. edycja ogólnopolskiej kampanii „Tramwaj zwany Pożądaniem” organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Ma zmienić myślenie o HIV, a także zachęcić do wykonywania testów w kierunku zakażenia wirusem.  Jak zapowiadają organizatorzy, jazdę autobusami i tramwajami mają umilać DJ’e oraz edukatorzy – członkowie IFMSA-Poland, którzy opowiedzą pasażerom o drogach przenoszenia HIV oraz profilaktyce. Poinformują także, gdzie można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku zakażenia tym wirusem.

Kampania jest finansowana z grantu przekazanego IFMSA w konkursie Pozytywnie Otwarci przez Gilead Sciences.

– To ważna akcja, bo niezwykle popularna i skierowana do młodzieży. Nowoczesne leki sprawiły, że z HIV można normalnie żyć. Nie zapominajmy jednak, że wirus wciąż jest groźny – Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci. – Dzięki projektowi IFMSA-Poland o zagrożeniu co roku dowiadują się tysiące młodych ludzi w całej Polsce”.

Źródło: Dziennik Wschodni: https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/autobus-zwany-pozadaniem-bedzie-jezdzil-po-lublinie,n,1000242427.html