Jak dobrze wyrekrutować pracownika i wdrożyć go do pracy? Jak delegować zadania w organizacji i skutecznie je monitorować? Co jest ważne w motywowaniu ludzi? Nurtują Cię czasem takie pytania? Zamów nasz poradnikowy e-book w sklep.ngo.pl!

Ludzie to najważniejszy kapitał każdej organizacji pozarządowej. Pełnią w niej różne role i funkcje: są wolontariuszami, członkami (stowarzyszenia), koordynatorami i koordynatorkami projektów, księgowymi, członkami/członkiniami zarządu itd. Osoby zarządzające organizacją powinny dbać o ludzi i tak nimi zarządzać, aby ich praca przyczyniała się do osiągania założonych celów i misji.

W poradniku z serii ABC III SEKTOR „Ludzie w organizacji pozarządowej. Jak zarządzać zasobami ludzkimi”doradzamy liderom i liderkom stowarzyszeń, fundacji, jak działać w tak ważnym obszarze funkcjonowania każdej organizacji, jak zarządzanie ludźmi. Zarządzający organizacją (np. prezeska, dyrektor) znajdą w nim wiele pomocnych wskazówek:

  • piszemy o tym, co charakteryzuje pracę w NGO i jakie ma owa specyfika znaczenie dla zarządzania ludźmi;
  • wyjaśniamy, czym jest zespół i co jest ważne dla jego efektywnego funkcjonowania;
  • doradzamy, jak przeprowadzić proces rekrutacji, selekcji i wdrożenia do pracy;
  • piszemy o codziennym funkcjonowaniu pod kątem organizacji pracy, m.in. podziału zadań, delegowania i monitorowania, przepływu informacji;
  • radzimy, jak udzielać informacji zwrotnej i co jest najważniejsze w motywowaniu;
  • piszemy wreszcie także o tym, jak się rozstawać z ludźmi w sposób kulturalny i z klasą.

„Ludzie w organizacji pozarządowej…” to praktyczny poradnik dla osób, które pełnią funkcje zarządcze w stowarzyszeniach, fundacjach i potrzebują wsparcia w wybranych aspektach pracy z zespołem. (…) przeczytanie poradnika na pewno pomoże zrozumieć wiele mechanizmów kluczowych dla funkcjonowania zespołów i zaplanować konkretne działania, podnoszące jakość zarządzania ludźmi w organizacji. Zachęcamy!” Piotr Henzler, Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich (Kursodrom)

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Ludzie w organizacji pozarządowej”.

Jak kupić?

Zamów poradnik w formacie pdf w sklepie internetowym ngo.pl >>

Wydanie 1, 2018, 104 strony

Cena: 23,90 zł/1 egz.

Autorka: red. Izabela Dembicka-Starska

Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

Kupując w sklep.ngo.pl wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl. Dziękujemy!