Zdobywają góry i swoje prywatne ,,szczyty,, prowadzą firmy, nurkują w morzach, realizują się zawodowo zakładają rodziny. To największa mniejszość na świecie a w Unii Europejskiej co szósty obywatel i obywatelka ma niepełnosprawność. Już 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnosciami. Z tej okazji Fundacja Humanity in Action Polska wydaje książkę ,,O osobach z niepełnosprawnościami,, która ma pomóc rozprawić się ze stereotypami w tej grupie społecznej.

Publikacja została przygotowana głównie o uczniach/uczennicach szkół podstawowych i średnich, ale jest też propozycją dla dorosłych czytelników/czytelniczek zainteresowanych tematami społecznym. Premiera publikacji odbędzie się 3 grudnia podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.Publikacja powstała w ramach projektu ,,Przestrzeń Działania,, którego celem jest projektowanie, testowanie i wdrażanie innowacyjnych sposobów reagowania na mowę nienawiści .Projekt jest wspierany finansowo przez Fundację ,,Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość,, .

Publikacji patronuje kampania społeczna ,,Organizacje społeczne. To działa,, (www.todziala.org.) Patronami medialnymi są magazyn ,,Integracja,, i portal www.niepelnosprawni.pl. Więcej informacji i książka do wydruku do pobrania na zasadach wolnej licencji znajduję się na stronie www.iprzedzenia.org.