Szanowni Państwo,

 

Wolontariusze pomagają organizacjom pozarządowym w rozmaitych działaniach, od prac biurowych, przez pomoc podopiecznym, po organizację wydarzeń. Warto pamiętać, że każde, nawet najmniejsze zadanie, to dla wolontariusza okazja do nabycia cennych kompetencji. Czego wolontariusze uczą się w twojej organizacji ? Sprawdź!.

W jakich działaniach wolontariusze pomagają  twojej organizacji najczęściej ? W pracach biurowych i administracyjnych? W organizacji i prowadzeniu wydarzeń ? W działaniach promocyjnych? A może w działaniach na rzecz podopiecznych lub na rzecz zwierząt ?

Każde z tych działań to skarbnica wiedzy i okazja do szlifowania cennych kompetencji – nie tylko tzw. kompetencji twardych takich jak np. znajomość obsługi komputera, ale także kompetencji miękkich, czyli zdolności psychospołecznych, które odpowiadają za nasze postawy i relacje z innymi. Kompetencje miękkie to np. komunikatywność, praca w zespole, kreatywność, czy organizacja i planowanie .

Jeśli chcesz przekonać się czego wolontariusze uczą się w twojej organizacji, wejdź na stronę https://leverbasic.pl/sprawdz/, wybierz typ działań i sprawdź.

Kampania edukacyjna pn. ,,Sprawdź, czego wolontariusze uczą się w twojej organizacji,, organizowana jest przez ,,Fundacje Dobra Sieć,,. Celem kampanii jest pokazanie szerokiego wachlarza kompetencji twardych i miękkich, które można szlifować podczas wolontariatu. Chcemy podpowiedzieć organizacjom, że każde nawet najmniejsze zadania, jakie zlecają wolontariuszom, jest dla nich okazją do nabycia nowej wiedzy i kompetencji  -cennych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Patronat medialny: NGO.pl