Szanowni Państwo,

Informujemy, że Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii organizuje dwa wydarzenia w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii. Spotkania odbędą się on-line. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji.

Pierwsze wydarzenie to konferencja prasowa on-line wyników ESPAD w dniu 25 czerwca
o godz. 10.00-11.00. Link do rejestracji:

https://zoom.us/webinar/register/WN_bhEhA2xESKuo7NdHIE54Yg

Konferencja będzie miała na celu prezentację wyników badania ESPAD.

Drugie wydarzenie to Webinarium pt. Pomoc osobom uzależnionym a epidemia COVID-19, które odbędzie się w dniu 26 czerwca o godz. 11:00-12.30.  Link do rejestracji:

https://zoom.us/webinar/register/WN_lgMLzS1KRZeZWzgp2T0rog.

W trakcie półtoragodzinnego spotkania przedstawimy Państwu wyniki badania zrealizowanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wśród placówek pomocowych w ramach współpracy z EMCDDA z Lizbony. Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu i maju i było próbą uchwycenia sytuacji na początku epidemii. Celem webinarium będzie przedstawienie wpływu epidemii COVID-19 na placówki leczenia, redukcji szkód, rynek narkotykowy jak również osoby uzależnione.  Przedstawimy również sytuację w Europie. Pierwsza prezentacja w trakcie webinarium będzie dotyczyć sytuacji epidemiologicznej
w Polsce i w Europie. Pani prof. Magda Rosińska jest ekspertem zajmującym COVID-19, który opracowuje analizy dla MZ między innymi zajmuje się modelowaniem epidemiologicznym. Od wielu lat współpracuje także z KBPN w ramach monitorowania wskaźnika chorób zakaźnych wśród użytkowników narkotyków.

Zapraszamy serdecznie

Źródło: informacja opracowana przez Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii. Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii