1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

1 grudnia każdego roku obchodzony jest jako Światowy Dzień AIDS. Święto to zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 r. Ma na celu zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, jak również uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim.

W tym dniu na całym świecie, w tym i w Polsce, odbywają się m.in. konferencje, happeningi,  akcje społeczne i wydarzenia kulturalne, podczas których mówi się o profilaktyce, o walce z AIDS i o pomocy chorym.

Nieodłącznym elementem obchodów Światowego Dnia AIDS jest czerwona kokardka –symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS oraz ich bliskimi. Przypomina on, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, jednocześnie pamiętając o obowiązku ochrony innych osób przed zakażeniem.

Zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS w dniu 1 grudnia, poprzez przypięcie do ubrania Czerwonej Kokardki.

Więcej informacji na:

www.aids.gov.pl

https://aids.gov.pl/kampanie/CWL/15.html