W środę w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej odbył się briefing prasowy poświęcony ochronie i wsparciu osób starszych w czasie pandemii COVID-19. – Seniorzy są fundamentem rodzin, i tak jak o fundamenty stanowiące podstawy solidnego domu, trzeba o nich szczególnie dbać – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wsparcie dla DPS-ów

W trakcie wystąpienia Minister Maląg przypomniała, że pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, wciąż realizowane są kluczowe programy dla seniorów, jak „Senior+” czy Aktywność Społeczna Osób Starszych. Oprócz tego na wsparcie osób starszych przekazane zostały konkretne środki pieniężne. Jak podała, na cele związane z funkcjonowaniem domów pomocy społecznej przekazano ponad 400 mln zł. – Kolejne 40 mln zł przekazaliśmy wczoraj do wojewodów i te środki trafią do organów prowadzących DPS-y, aby zapewnić stabilizację i bezpieczeństwo naszym seniorom – dodała. Przekazane środki zostały przeznaczone na przygotowanie i zabezpieczenie domów pomocy społecznej przed wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 w okresie jesiennym.

Więcej w linku poniżej: https://www.gov.pl/web/rodzina/solidarni-z-seniorami–o-wsparciu-dla-osob-starszych-w-czasie-pandemii?fbclid=IwAR2pAfQjJgcNqK86WtNqV88pMW1a3D27G39D_Odvc7HqeyDJPoEOe1t-kt0