Zasada jest prosta: każdy produkt ma być zdrowy, smaczny i bio. W Zakładzie Aktywności Zawodowej Caritas Archidiecezji Katowickiej w Borowej Wsi uprawiane są warzywa oraz owoce, które nadają się do przygotowania pysznych sałatek, koktajli i deserów. Można tutaj kupić również mleko prosto od krowy.

Zakład Aktywności Zawodowej w Borowej Wsi powstał w 2003 roku. Placówka o profilu rolniczo-ogrodniczym specjalizuje się w hodowli krów mlecznych, bydła opasowego oraz uprawach warzyw i owoców z przeznaczeniem do sprzedaży. Na polach o powierzchni ok. 60 hektarów uprawiane są zboża takie jak pszenica, pszenżyto, owies, jęczmień, a także kukurydza, ziemniaki, buraki, marchew, cebula i pietruszka. Na powierzchni ok. 0,5 ha sadzone są pozostałe warzywa m.in. pomidory, ogórki, papryka, sałaty, kapusty, koperek, pietruszka, cebulka, szczypiorek, cukinia, bób, fasolki, oraz owoce: truskawki, maliny, porzeczki, agrest i borówki.

Wyroby własne, w tym mleko prosto od krowy, można kupić w pawilonie handlowym na terenie placówki. Zatrudnione w nim osoby z niepełnosprawnością znakomicie odnajdują się w roli sprzedawców. Szybko nawiązują dobry kontakt z klientami zainteresowanymi zakupem wysokiej jakości warzyw i owoców.

Zakład Aktywności Zawodowej w Borowej Wsi zatrudnia 40 osób z niepełnosprawnością. Personel wykonuje wszystkie prace z niezwykłą starannością i ogromnym zaangażowaniem. Pracownicy mają zapewnioną pomoc dwunastu ergoterapeutów.

Caritas archidiecezjalne i diecezjalne prowadzą osiem Zakładów Aktywności Zawodowej. Celem ich działalności jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych.

Zainteresowanym podjęciem współpracy z ZAZ-em w Borowej Wsi podajemy dane kontaktowe:

Ośrodek Dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże
Zakład Aktywności Zawodowej Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze, ul. Gliwicka 366c, Borowa Wieś, 43-190 Mikołów
tel. 32 238 60 21, e-mail: zaz.biuro@borowa-wies.pl

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1157418;jsessionid=6CCB72F32DD70D5223D7AC1025986715