Z przyjemnością informujemy, że w ramach działalności edukacyjno-informacyjnej Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FAS/FASD w Lublinie w dniach 9 i 10 września br. zorganizował seminarium pt.: Stosowanie Dialogu Motywującego w pracy z trudnym i niezmotywowanym dzieckiem z FASD”. Szkolenie prowadziła Pani Urszula Grodzka – Dyrektor Centrum Dialogu Motywującego i Psychoterapii, socjoterapeuta, certyfikowany Terapeuta Motywujący.

Pani Urszula Grodzka ma 25 lat doświadczenia zawodowego z młodzieżą trudną, zagrożoną uzależnieniem i ich rodzinami. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych oraz konsultacje dla nauczycieli i wychowawców. Dialog Motywujący stanowi nowoczesne, szybkie i skuteczne narzędzie rozpoznawania, wzbudzania i wzmacniania wewnętrznej motywacji do zmian. Dotyczy on pracy nad wewnętrzną motywacją do zmiany.

Jest to podstawowy czynnik warunkujący poziom zdolności do dokonywania pożądanych zmian. Umiejętność konstruktywnego, skutecznego i nieinwazyjnego / nie rodzącego oporu/ oddziaływania jest niezbędnym warunkiem efektywnej pracy z klientem trudnym, niezmotywowanym, borykającym się często z wieloma problemami w tym z przemocą i uzależnieniem. Unikalność Dialogu motywującego polega przede wszystkim na jego udowodnionej naukowo skuteczności. Metoda ta sprawdza się również w procesie terapii w połączeniu z innymi podejściami. Dialog Motywujący znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach związanych z pracą z ludźmi. Jest to podstawowa metoda profesjonalnego kontaktu, interwencji i motywowania oraz zarządzania, wykorzystywana w wielu programach społecznych – rządowych lub obywatelskich – w wielu krajach Europy i USA.

Seminarium to było skierowane do rodziców/opiekunów dzieci z diagnozą FAS/FASD, specjalistów pracujących w Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD w Lublinie, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania uczestnictwem w seminarium. Mamy nadzieję, że nabyte podczas szkolenia umiejętności i poszerzona wiedza pomoże Państwu w postępowaniu z Waszymi dziećmi i wychowankami czy pacjentami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział.