Psycholożka w zawodzie od 2012 r. W ramach pracy na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych oraz w Zespole Leczenia Środowiskowego w Świdniku zajmuje się pacjentami z zaburzeniami psychicznymi oraz borykającymi się z kryzysami. Przez wiele lat współpracowała z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdniku, przekształconym następnie w Centrum Usług Społecznych. Prowadziła warsztaty psychologiczne dla seniorów oraz warsztaty umiejętności psychospołecznych dla osób bezrobotnych. W latach 2018-2022 r. była członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego działającego na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, gdzie zajmowała się prowadzeniem procedury Niebieska Karta. Współpracowała z Ośrodkiem Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem jako osoba pierwszego kontaktu. W Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD w Lublinie pracuje jako psycholog. Prowadzi analizę dokumentacji osób zakwalifikowanych do diagnozy oraz wywiadu z jego opiekunem, przeprowadza diagnozy oraz dokonuje ich opisu zgodnie z wytycznymi 4-Cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD, bierze udział w posiedzeniach zespołu diagnostycznego FAS i w ustalaniu końcowej diagnozy dziecka. Nadal zgłębia swoją wiedzę w kierunku diagnostyki FAS/FASD i neuropsychologii.

Dotychczas odbyła następujące szkolenia związane z tematyką FAS/FASD: szkolenie: Stosowanie 4-cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD w praktycznej, ilościowej diagnostyce zaburzeń ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych w zespołach interdyscyplinarnych, 9-10 marca 2021 r., szkolenie dla specjalistów w zakresie diagnozy FASD w oparciu o rekomendacje opublikowane w 2020 r.,4 września 2021 r., szkolenie: FAS – strategie wspierania ucznia, 19 grudnia 2021 r., webinar: Dziecko z zespołem FAS, 8 listopada 2021 r., szkolenie: Problematyka Płodowego Zespołu Alkoholowego FAS oraz Spektrum Poalkoholowych Chorobowych Zaburzeń Rozwojowych FASD, 26 listopada 2021 r., szkolenie: Trauma a dziecko z FAS/FASD w rodzinie, 11 października 2022 r., Lublin.

Brała także udział w konferencjach: Diagnoza i terapia FASD. Teoria i praktyka, 9 września 2021 r., Zrozumieć Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych – FASD, 13 września 2021 r. oraz sesji plenarnej realizowanej w ramach 9 Ogólnopolskiej Konferencji „Uzależnienia – Polityka, Nauka, Praktyka. W stronę integracji i rozwoju” – Spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych (FASD), 21 września 2022 r.

Brała udział w audycji „Specjaliści o FAS” na zlecenie RPDiT FAS/FASD w Lublinie.

Serdecznie zachęcamy do odsłuchania audycji pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/clCuswR84_w