Pracuje z dorosłymi i młodzieżą od 10 lat. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Szkolenie w zakresie psychiatrii zdobywała w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie, gdzie dodatkowo, poza opieką lekarską, prowadziła choreoterapię z pacjentami oraz zajęcia ze studentami. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje. W 2021 roku ukończyła szkolenie z zakresu Psychoterapii Tańcem i Ruchem przy Instytucie DMT w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz w Oddziałach Psychiatrycznych i Dziennych, w których pomagała pacjentom w różnych kryzysach psychicznych.

Od wielu lat służy pomocą osobom w przewlekłym stresie lub kryzysie, z towarzyszącym im lękiem czy z zaburzeniami snu. Ma również doświadczenie w opiece nad pacjentami małoletnimi i ich rodzinami, leczy osoby cierpiące z powodu zaburzeń nastroju i po kryzysach psychotycznych, służy pomocą osobom uzależnionym od alkoholu i ich bliskim.

Aktualnie pracuje w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie – w Oddziale Psychiarycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej ul. Bernardyńska 12, gdzie udziela porad psychiatrycznych i prowadzi konsultacje pacjentów korzystających z psychoterapii. Jest również młodszym asystentem naukowo-dydaktycznym w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz asystentem w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Prowadzi pacjentów indywidualnych oraz grupy terapeutyczne w nurcie psychoterapii tańcem i ruchem w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji oraz w Centrum Kultury w Lublinie.

W Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD w Lublinie pracuje jako lekarz psychiatra od 2022 r. Prowadzi analizę dokumentacji osób zakwalifikowanych do diagnozy oraz wywiadu z jego opiekunem, przeprowadza diagnozy oraz dokonuje ich opisu zgodnie z wytycznymi 4-Cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD, bierze udział w posiedzeniach zespołu Diagnostycznego RPDiT FAS/FASD w Lublinie i w ustalaniu końcowej diagnozy dziecka.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje podczas szkoleń i konferencji, w ostatnim roku brała udział m.in. w szkoleniu ze stosowania 4-cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD, w sesji plenarnej realizowanej w ramach 9 Ogólnopolskiej Konferencji „Uzależnienia – Polityka, Nauka, Praktyka. W stronę integracji i rozwoju” pn. „Spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych (FASD)”, 21.09.2022 r., „47 Zjazd Psychiatrów Polskich”. Swoją wiedzą dzieliła się m.in. podczas Konferencji Naukowo-Metodycznej „Dziecko z FAS w Edukacji Przedszkolnej i Szkolnej” oraz XIX Konferencji Naukowej „Edukacja i wychowanie dzieci z zaburzeniami zachowania”.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Brała udział w nagraniach audio „Specjaliści o FAS” na zlecenie RPDiT FAS/FASD w Lublinie.

Serdecznie zachęcamy do odsłuchania audycji pod poniższym linkiem: https://youtu.be/JoRNnbLPo4Q